EIT ICT Labs és EIT ICT Labs Magyar Nemzeti Társult Csomópont

Az EIT (European Institute of Innovation and Technology), az Európai Unió Innovációs és Technológiai Intézete, amely informatikai és kommunikációtechnológiai tudományos és innovációs közösséget hozott létre EIT ICT Labs néven. Az EIT ICT Labs célja, hogy Európát a világ vezető innovátorai közé emelje az információs és kommunikációs technológiák terén (Information and Communication Technologies – ICT).

Ezt a missziót az úgynevezett innovációs paradoxon hívta életre: habár Európa erős az ICT kutatásokban, számos régióval szemben alulmarad a kutatási eredmények gyakorlatba ültetése, üzleti kiaknázása során, ezért a közösség innovációs erőfeszítései nem korlátozódnak műszaki K+F tevékenységre, hanem az oktatás - kutatás - üzlet hármasságát figyelembe véve valósulnak meg.

Az EIT ICT Labs struktúrájának legfelsőbb szintű szakmai központjai a nemzeti csomópontok, azaz a „node-ok” (egyetemek, kutatóintézetek és ICT vállalatok lokális hálózata, konzorciuma), amelyek integrálják a node tagjainak oktatási, üzleti és kutatási tevékenységeit, illetve megvalósítják az EIT ICT Labs célkitűzéseit és programjait. 2012-ben hat teljes jogú node, Berlin, Eindhoven, Helsinki, Párizs, Trento és Stockholm volt az EIT ICT Labs tagja. A hat teljes jogú csomópont mellett, London, Madrid és Budapest társult tagjai a szervezetnek.

Az EIT ICT Labs Magyar Nemzeti Társult Csomópont az európai informatikai tudományos és innovációs közösség egyetlen kelet-közép-európai tagja.

A budapesti EIT ICT Labs társult csomópont, az oktatási tevékenység mellett, négy területen valósít meg kutatási programokat a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség kezelésében megvalósuló egymilliárd forintos támogatási program keretében, amelyet az ELTE, a BME és a Cisco Systems által alkotott konzorcium nyert el.

Cikk dátuma: 2013.04.30.
Lejárat dátuma: 2013.04.30.