Kitüntetés az EIT ICT Labs Magyar Nemzeti Társult Csomópont létrehozásáért

A köztársasági elnök a Magyar Érdemrend Lovagkeresztjét adományozta  Dr. Horváth Zoltánnak

Dr. Horváth Zoltán, az ELTE Informatikai Karának dékánja, tanszékvezető egyetemi tanár, a kolozsvári Babes-Bolyai Egyetem vendégprofesszora részére a magyar informatikai felsőoktatás nemzetközi dimenzióinak kiszélesítéséért, az EIT ICT Labs infokommunikációs tudásközösség magyar nemzeti csomópontjának felállításáért, a határon túli magyar nyelvű informatikai képzést folytató felsőoktatási intézményekkel való intenzív együttműködés kiépítéséért és fáradhatatlan oktatói tevékenységért adományozta a Magyar Érdemrend Lovagkeresztje kitüntetést a köztársasági elnök. „Ez az ELTE Informatikai Karán folyó magas színvonalú kutatói és oktatói munka, illetve az EIT ICT Labs Magyar Nemzeti Társult Csomópont sikeres létrehozásán dolgozó szakértői csapat elismerése is” – mondta Dr. Horváth Zoltán, miután átvette a kitüntetést Varga Mihály nemzetgazdasági minisztertől.

Teljes sajtóközlemény

Cikk dátuma: 2013.08.26.