Az ELTE vezetésének nyilatkozata

Az elmúlt időszakban ismét viták kereszttüzébe került a magyar felsőoktatás működése. Az Eötvös Loránd Tudományegyetem megerősíti, hogy az egyetemi munkában megköveteli a tudomány elvárásainak maradéktalan érvényesítését. Erre kötelez minket saját szakmai lelkiismeretünk és Magyarország nemzeti érdeke is: csakis egyetemeink megkérdőjelezhetetlen minőségi szigora és kutatási-oktatási autonómiája biztosíthatja diplomáink elismertségét, s ezzel fiataljaink életpálya-esélyeit itthon és külföldön egyaránt. Bízunk benne, hogy semmilyen más szempont nem írhatja felül a világszerte számontartott magyar tudományos hagyomány továbbviteléhez nélkülözhetetlen szakmai igényességet és a tudományetikai szabályok érvényességét. Ezt egyetemünkön mi magunk követeljük meg hallgatóinktól és oktatóinktól, a tudomány Alaptörvényben rögzített autonómiája jegyében. A magyar társadalom egyetemünket övező bizalma ebben támogat minket.

Budapest, 2012. április 2.

Az Eötvös Loránd Tudományegyetem vezetése nevében:
Dr. Mezey Barna
rektor