ELTE IK fejléc

Figyelem! Jelenleg Karunk régi portálját látja.
Megújult honlapunk a https://www.inf.elte.hu/ címen található!

Navigációs hivatkozások átugrása
Karunkról
Hallgatóknak
Tanulj nálunk!
Középiskoláknak
Oktatóknak
Látogatóknak
 
 

OTDK helyezések

XXV. OTDK (2001)

Informatikai szekció, Eger

  1. Számításelmélet
    • I. díj+különdíj: Pólik Imre, Szita István: Eseménytanulás - Robusztus szabályozás (Lőrincz András)
  2. Számítógépes matematikai módszerek
    • I. díj+különdíj: Póczos Barnabás, Takács Bálint: Az értelmezés problémája neurális rendszerekben: minimális "értelmező" architektúra és alkalmazása idősorok felismerésére (Lőrincz András)
    • I. díj+különdíj: Torma Péter: A Monte-Carlo Bayes Szűrő Javítása Lokális Kereséssel: Elmélet és Alkalmazás Objektumok Követésére (Szepesvári Csaba)
  3. Programozási technikák és eszközök
    • III. díj+különdíj: Gyapay Szilvia: Grafikus vezérlési szerkezetek algoritmusának automatikus generálása (Varró Dániel)
  4. Műszaki alkalmazások
    • II. díj+különdíj: Palotai Zsolt: Pipeline műveletek kezelése a HLS témakörben (Lőrincz András)
  5. Társadalom- és természettudományi alkalmazások
    • I. díj+különdíj: Szatmáry Botond: Természetes képsorokon végzett független komponens analízis alkalmazása az elsődleges látókérgi sejtek modellezésében (Lőrincz András)

FiFöMa szekció, Pécs

  • 2. díj: Guszlev Antal: Többnyelvű, interaktív Európa térkép (Geofizika, kartográfia, alkalmazott földtan; Témavezető: Zentai László)

XXVI. OTDK (2003)

Informatikai szekció, Győr

  1. Számítástudományi alszekció
    • I.díj: Szita István – Takács Bálint: WP-DYNA: Tervezés és megerősítéses tanulás jól tervezhető környezetekben (Lőrincz András)
  2. Programozási technológiák alszekció
    • különdíj: Ivicsics Mátyás: A Clean dinamikus típusrendszere és implementációjának továbbfejlesztése (Horváth Zoltán, Martijn Vervoort)
  3. Webtechnológiák alszekció
    • II. díj: Gábor Bálint – Palotai Zsolt: Adaptív linkkiemelő internetes böngészéshez (Lőrincz András)
    • III. díj: Mandusitz Sándor – Palotai Zsolt: Versengő barangolók egyedfejlődése
      ELTE – BME (Lőrincz András)
Nem ELTÉ-s színekben indult az OTDK-n:
  • Palotai Zsolt (BME): Szelekción és magfüggvényen alapuló skálamentes hálózatok, I. díj (Lőrincz András)

Országos Természettudományos Diákkonferencia, Miskolc (2003)

XXVII. OTDK (2005)

Informatikai szekció, ELTE, Budapest

  • Jeni László Attila: Valósidejű árnyékolás duál-paraboloid árnyéktérképekkel (Antal György) 1. díj
  • Gyenes Viktor: Korpusz alapú neurális hálózat módszer ismeretlen szavak magyarázatára WordNet jelentésekkel. (Gábor Bálint, Lőrincz András) 3. díj
  • Pataki Norbert: A C++ Standard Template Library helyességvizsgálata. (Porkoláb Zoltán) 3. díj
  • Gerőfi Balázs: Intelligens gépi asszisztens fejlesztés. Viselkedési minták kialakulása és felismerése hang-interakciós alkalmazásban. (Lőrincz András) 3. díj
  • Hajnal Márton (fizikus), Radics Géza: Folyamatok felismerése nemlineáris rekurrens neuronhálókkal. (Lőrincz András) 2. díj
  • Dezső Balázs: Gépi lottóhúzások előállítása és statisztikai vizsgálata. (Fekete István, Pröhle Tamás) 1. díj
  • Sipos Ádám: Hatékony metaprogramozás. (Porkoláb Zoltán) 2. díj


FiFöMa szekció, Budapest

  • kiemelt dicséret: Takács Zoltán: A Lewis és Clark expedíció a térképein keresztül (José Jesús Reyes Nuñez) Tudománytörténet és természeti örökségeink" tagozat

XXVIII. OTDK (2007)

Informatikai szekció, Miskolc

  • Farkas Bence : Lassú áramlások számítása végeselem módszerrel (Stoyan Gisbert) különdíj
  • Hoch Csaba, Tóth László Attila: Keretrendszer bizonyítottan helyes mobil kód támogatására (Istenes Zoltán, Kozsik Tamás) II. díj
  • Juhász Zoltán: Véges automata implementálása aktív könyvtárral (Sipos Ádám) III. díj
  • Szűgyi Zalán: SIP üzenetek tömörítése (Porkoláb Zoltán) különdíj
  • Alagi Gábor: Paramoduláció a rezolúciós kalkulusban (Pásztorné Varga Katalin) III. díj
  • Csajbók Tímea, Kasza János: Prímszitálás speciális alakú számokra (Járai Antal) I. díj
  • Papp Gyula: Egy természetes nyelvi fordítóprogramhoz kötődő kontrollált nyelvi alkalmazás bemutatása (Prószéky G., Nyéky J.) különdíj
  • Lócsi Levente: Komplex függvények színes ábrázolása (Schipp Ferenc) különdíj
  • Víg Anikó, Nagy Tamás: An Erlang refactoring step (Horváth Zoltán, S.J. Thompson, University of Kent at Canterbury, UK) II. díj

XXIX. OTDK (2009)

Informatikai szekció, Debrecen

  • Tóth Melinda, Bozó István: Függvényközpontú refaktoring funkcionális nyelvekben: függvény általánosítás, függvény kiemelés, függvény behelyettesítés (Horváth Zoltán, Lövei László) I. díj
  • Kovács Máté, Sztupák Sz. Zsolt: Rétegelt adatállományok kezelése XML segítségével. (Horváth Zoltán, Hernáth Zsolt ) II. díj
  • Agócs Ádám, Bozsogi Balázs: Nagy hatékonyságú trigger algoritmusok  (Vesztergombi György (MTA KFKI RMKI), Fülöp Ágnes ) III. díj
Parragi Zsolt (II. évf.), Sztupák Sz. Zsolt (IV. évf.): Ókori szövegek digitális tárolása, megjelenítése és kollaboratív szerkesztése. Horváth Zoltán, Hernáth Zsolt Harmadik helyezés
Pintér Balázs: A multi-agent model of the emergence of common property and transhumanance in semi-arid areas like Sub-Saharan Africa Lőrincz András Harmadik helyezés
Giachetta Roberto: Gráf alapú módszerek műholdfelvételek tematikus osztályozásában Fekete István, Dezső Balázs Harmadik helyezés
Bánky Dániel: Fehérje-fehérje fizikai interakciós hálózat származtatása skálázható és teljesen automatizálható eljárással Grolmusz Vince Különdíj

FiFöMa szekció, Szombathely

Chripkó Ágnes (IV. évf.): Fourier - Jacobi-sorok szummációinak súlyozott egyenletes konvergenciája Szili László Különdíj
Kovács Gábor, Lukovszki Viktor: Térinformatikai hátterű térképkatalógus Zentai László Kiemelt dícséret

Közgazdaságtudományi szekció

Laki Balázs(ELTE IK) és Lám István (BME): Alternatív adókulcsfüggvények lehetséges hatásai Magyarország gazdaságára Vígh László (BME GTK), Kurtán Lajos Különdíj

XXX. OTDK (2011)

Informatikai szekció, Budapest

Vári Erika - Az Odd-Matching probléma paraméterezett vizsgálata. Hannes Moser (Friedrich Schiller Universität), Marx Dániel (BME), Schlotter Ildikó (BME SZIT) Első helyezés
Králik Barnabás - Altea: nyelv, mely megfelelő mértékben módosítható (az elemző keretrendszer) Kozsik Tamás Első helyezés
Karácsonyi Mátyás - Erlang BEAM fájlok elemzése Tóth Melinda Második helyezés
Erdélyi Viktor Tamás - Automatikusan generált transzformációs keretrendszer beágyazott programozási nyelvhez Dévai Gergely Második helyezés
Horpácsi Dániel, Leskó Dániel - Véletlenszerű programok nyelvtan alapú generálása QuickCheck használatával Horváth Zoltán, Tejfel Máté, Simon Thompson (University of Kent) Harmadik helyezés
Tamaga István, Kovács Balázs - Molekula gráfok leíróinak vizsgálata a hasonlósági keresés szempontjából Fekete István, Kovács Péter (ChemAxon Kft.) Harmadik helyezés
Kovács Péter - Hanghullámok tömörítése interpolációval Krebsz Anna Különdíj
Cséri Tamás - Ritka hálózatok robusztusságának szimulációs vizsgálata a sűrűség függvényében Gulyás László Különdíj
Sipos Roland, Foster Richárd - Nagy adatbázisok párhuzamos feldolgozása Fülöp Ágnes Különdíj
Nagy Zoltán - NetWorkers - felderítés és alapvetõ hálózat kiépítése raj intelligencia segítségével Istenes Zoltán, Csikor Levente (BME) Különdíj

FiFöMa szekció, Nyíregyháza

Németh Zsolt - Convergent interpolatory processes Szili László Első helyezés
Ungvári Zsuzsanna - Földgömbtérképek készítése digitális vetületi transzformációval Gede Mátyás Harmadik helyezés

Had- és Rendészettudományi szekció, Budapest

Salamon Dániel - Rádiócsatornán továbbított hang minőségének objektív vizsgálata Németh András (ZMNE) Első helyezés
 
LátogatóknakLátogatóknak

Elérhetőség - Formázott szöveghez, táblázatokhoz és képekhez.  Elérhetőség

ELTE Informatikai Kar
Cím: 1117 Budapest, Pázmány Péter sétány 1/C.
Postacím: 1518 Budapest, Pf. 120
Tel.: (1) 372-2500
Fax: (1) 381-2140
E-mail: info@inf.elte.hu


Nagyobb térképre váltás